All
Search
Images
Videos
Maps
News
More
Shopping
Flights
Travel
Notebook
Report an inappropriate content
Please select one of the options below.
Not Relevant
Offensive
Adult
Child Sexual Abuse
Length
All
Short (less than 5 minutes)
Medium (5-20 minutes)
Long (more than 20 minutes)
Date
All
Past 24 hours
Past week
Past month
Past year
Resolution
All
Lower than 360p
360p or higher
480p or higher
720p or higher
1080p or higher
Source
All
Dailymotion
Vimeo
Metacafe
Hulu
VEVO
Myspace
MTV
CBS
Fox
CNN
MSN
Price
All
Free
Paid
Clear filters
SafeSearch:
Moderate
Strict
Moderate (default)
Off
Filter
SHOPPING AT THE GROCERY STORE
6 months ago
liveworksheets.com
1:25
Start Shopping by Unit Price and Watch Your Grocery Bills Shrink
1 month ago
MSN
Money Talks News
Start Shopping by Unit Price and Watch Your Grocery Bills Shrink
1 month ago
MSN
Unit Rate (examples, solutions, worksheets, videos, games, activit
…
Jul 14, 2010
onlinemathlearning.com
Unit Price Word Problems
Jan 1, 2009
onlinemath4all.com
How to Calculate Unit Pricing for Groceries | Sapling
Jan 13, 2017
sapling.com
Unit Rate and Rate (Video & Practice Questions)
5 views
Jun 29, 2013
mometrix.com
Unit prices for groceries
5 months ago
accc.gov.au
How to Calculate Unit Rates | Algebra | Study.com
Jun 15, 2021
study.com
15 Unit Price Activities for Middle School - Teaching Expertise
Oct 12, 2023
teachingexpertise.com
2:42
What Is Unit Pricing At The Grocery Store?
1 week ago
YouTube
Pocket Friendly Kitchen
2:59
What Is Unit Pricing When Buying Groceries?
1 month ago
YouTube
Budgeting as a Student
2:41
How Do I Use Unit Pricing to Compare Groceries?
2 weeks ago
YouTube
Pocket Friendly Kitchen
2:28
What Is Unit Pricing at the Grocery Store?
3 weeks ago
YouTube
Pocket Friendly Kitchen
2:33
How Does Unit Pricing Save Money On Your Grocery List? - Everyday
…
3 months ago
YouTube
Everyday Fitness Hacks
2:16
What Does Unit Pricing Mean For Your Grocery Budget? - Millennial
…
3 months ago
YouTube
Millennial Health Hub
2:55
What Is Unit Pricing And How Does It Save Grocery Money? - Pocket F
…
3 months ago
YouTube
Pocket Friendly Kitchen
3:14
How Can Unit Cost Improve Your Grocery Budget? - The Millennial
…
1 month ago
YouTube
The Millennial Mother
3:01
How Does Unit Cost Unlock Grocery Savings Per Serving? - Obesity Fi
…
1 month ago
YouTube
Obesity Fighters Club
3:05
How Do Unit Prices Affect Your Grocery Bill?
4 views
1 month ago
YouTube
Daily Steps to Health For Seniors
4:08
When Should I Use Unit Pricing To Compare Items?
1 month ago
YouTube
The Everyday Why
2:37
How Can Unit Pricing Save You Money Grocery Shopping? - Mille
…
3 months ago
YouTube
Millennial Health Hub
2:51
What's The Easiest Way To Compare Unit Prices At The Groce
…
5 views
3 months ago
YouTube
Pocket Friendly Kitchen
3:10
How Do You Compare Unit Prices At The Grocery Store?
1 month ago
YouTube
The Conscious Vegetarian
7:07
Solving Unit Rate Word Problems
10 views
1 month ago
YouTube
MooMooMath and Science
3:09
Should I Always Compare Grocery Unit Prices?
4 weeks ago
YouTube
Your Guide to Budgeting
2:56
Is Unit Pricing the Smartest Way to Compare Grocery Costs?
2 weeks ago
YouTube
Pocket Friendly Kitchen
2:54
How Do I Read Unit Prices to Save Money?
3 weeks ago
YouTube
Pocket Friendly Kitchen
2:39
How Do I Understand Unit Prices While Shopping?
1 views
1 week ago
YouTube
Pocket Friendly Kitchen
3:35
Why Is Unit Pricing Essential For Large Family Groceries? - Pocket
…
2 months ago
YouTube
Pocket Friendly Kitchen
See more videos
More like this
Feedback